Baza Wiedzy Żywieniowej

Asystent Równowagi udostępnia uczestnikom Programu: Bazę wiedzy o zrównoważonym żywieniu oraz bazy Produktów i Przepisów, dzięki którymprzekazuje użytkownikom w atrakcyjny, kontekstowy sposób: rzetelne, aktualne i kompletne informacje na temat efektywności rekomendowanego sposobu odżywiania i metody odchudzania. Informacje o konkretnyhc produktach i przepisach dają użytkownikowi możliwość skomponowania własnego menu, lub skorzystania z gotowych przepisów. Do każdego produktu oraz dania użytkownik otrzymuje podział na grupy DoWoli, ZdroweExtra lub MałeCoNieco, a dla każdego zaplanowanego menu jego łączny bilans energrtyczny.  

Stojąc w obliczu tak dużego wyboru produktów naucz się wybierać to, co dla ciebie zdrowe i pomaga w najlepszy sposób na odchudzanie. Wybierz ser biały chudy zamiast pełnotłustego, jogurt owocowy z dodatkiem cukru zastąp jogurtem naturalnym, bułka pszenna ma dwa razy więcej kalorii niż chleb razowy. Mięsa nie musisz smażyć możesz upiec lub dusić z warzywami. Nie zapominaj o wielkości porcji liczy się jakość nie ilość. Jeśli lubisz czekoladę zjedź dwie kostki gorzkiej czekolady min. 60% kakao (dostarczysz organizmowi magnez i potas) zamiast czekoladowego batonika, którego głównym składnikiem jest cukier. Żadnych śmieci, wysoka jakość, smakowania z szacunkiem. Naucz się poznawać nowe smaki i delektuj się nimi, eksperymentuj z odchudzającymi przepisami dietetycznymi.

Pamiętaj nie bądź głodna, karm swoje ciało rozsądnie i regularnie. Urozmaicaj jadłospis korzystając z oferty sezonowej, zwiększając w swoim menu ilość owoców i warzyw oraz ziół. Staraj się sama przygotowywać posiłki, wypróbuj różne sposoby przygotowania potraw i rezygnuj z gotowych produktów, które zawierają sztuczne składniki. Ważne abyś trzymała się dziennego menu, ale nic się nie stanie, kiedy zastąpisz zaplanowane wcześniej danie innym, ważne aby zachować bilans energetyczny i równowagę.

Możesz do woli zjadać owoce i warzywa, które zapełniają żołądek i jelita wywołując uczucie sytości, przyspieszając jednocześnie proces trawienia, co pochłania dodatkową energię i tym samym zwiększa utratę masy ciała. Zaspokojenie głodu poprzez spożycie dużej ilości warzyw i owoców pozwoli jeść więcej i czuć się sytą bez zwiększenia spożycia kalorii przez naturalne środki wspomagające odchudzanie.
W swoim menu nie zapominaj o wodzie, która skutecznie działa na powściągliwość apetytu.