Dieta to odżywianie się dostosowane do potrzeb organizmu

Metoda Równowagi to proste odchudzanie bez rygorystycznej diety.

Z Asystentem Równowagi nauczysz się jej w kilkanaście dni i zyskasz szczupłą sylwetkę.

Nowe nawyki dietetyczne

Będziesz mogła/mógł korzystać do woli z bogatego programu gotowych menu i przepisów odchudzających. Szybko nauczysz się na nowo poruszać w świecie prawidłowego jedzenia i odchudzania, a po pewnym czasie Twoje nowe zdrowe nawyki staną się automatyczne. Tak właśnie osiągniesz i utrzymasz swoja upragniona sylwetkę bez rygorystycznej diety - na zawsze.

Dieta bez uczucia głodu

 

 Metoda odchudzania jest opracowana tak, abyś za zawsze zapomniała/zapomniał o uczuciu głodu. Nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych potraw, czy przekąsek. Żadna potrawa nie jest zakazana w naszej diecie. To Twoja indywidualna dieta więc masz nad nią pełną kontrolę i wybór. Kieruj się tym, czego naprawdę Ty chcesz i spokojnie odzyskuj RÓWNOWAGĘ METABOLICZNĄ.

Odchudzamy bez zakazów

Nie liczymy kalorii ani nie ważymy potraw. Układając diety kierujemy się wielkością jednej porcji określonej jako miara np.: 1 filiżanki, 1 płaskiej łyżki, 1 garści, czy wielkości Twojej dłoni. Szczegółowy spisy wielkości porcji znajdziesz w  Asystencie Równagi.


 

Codziennie podczas diety możesz zjeść:

Ile tylko chcesz produktów z grupy:

DoWoli

2 porcje z grupy:

ZdroweExtra

1, 2 lub 3 porcje (wg wagi) z grupy:

MałeCoNIECO

Ty wybierasz rodzaj diety jaką będziesz stosować podczas odchudzania. Nawet do 6 posiłków na dzień - nie zdążysz zgłodnieć!

DoWoli Nie uwierzysz, jak wiele różnych smacznych, a przy tym niedrogich produktów można jeść "do woli" na diecie odchudzającej.

Tu są wszystkie odżywcze i zdrowe produkty, które przyczyniają się do zmniejszania masy ciała. To nie tylko sałata i chuda ryba jak w innych dietach. Zdziwisz się, jak wiele różnych rzeczy można, a nawet należy jeść bezkarnie, a są to m.in.: wszystkie owoce (nawet banany i winogrona), warzywa (za wyjątkiem ziemniaków i kukurydzy), większość mięs (nawet pieczony schab), duża różnorozność ryb (łącznie z łososiem), mleko, jogurty i wiele innych produktów. Naprawdę to wszystko do woli na diecie? Tak!

czytaj więcej

DoWoli

 

Podręcznik Metody Równowagi

Będąc na diecie, zmuszamy się do odmierzania dokładnych ilości nawet bardzo niskokalorycznych produktów. Spożywamy 1 zamiast 2 plasterków chudej wędliny. Nie ma to sensu, bo po diecie, albo kiedy nie wytrzymasz i ją przerwiesz, "rzucasz się" na duuuuuużo bardziej kaloryczne potrawy. Gdzie tu równowaga? Dlatego w Metodzie Równowagi nie przejmujemy się z taką aptekarską dokładnością tym, co jest zdrowe, odżywcze i w dodatku tak nas nasyci, że na pewno przyczyni się do chudnięcia. I nie tylko o kaloryczność tu chodzi. Na przykład jajka. W Metodzie Równowagi są w Grupie DoWOLI. Dlaczego? Ponieważ są badania, a i my, Klubowicze, wiemy z doświadczenia, że 2-3 jajka na śniadanie zmniejszają ilość zjedzonych kalorii później w ciągu dnia. Jajka tak sycą. A co z cholesterolem? Cóż, są badania, że osoby jedzące powyżej 4 jajek na tydzień mają niższy poziom cholesterolu od osób jedzących 4 jajka i mniej na tydzień, bazujemy też na własnych doświadczeniach. Nie każdy Klubowicz je jajka, ale każdy zastanowił się nad tym, jak się po nich czuje. I większości z nas pomagają one chudnąć.

Poza tym, zwracamy uwagę na ilość białka. Nie, to nie jest dieta wysokobiałkowa, spokojnie. Ale główny posiłek, w którym zabrakło białka, powoduje, że szybko czujemy się głodni, tacy... niedojedzeni. I o to też dbamy w Metodzie Równowagi, żeby po prostu nie chodzić głodnym. Ta Metoda to nie restrykcyjna dieta, tylko sposób zbilansowanego odżywiania, który jest smaczny i przyjemny, a przy tym gwarantuje chudnięcie, bo bierzemy pod uwagę i rozum i metabolizm.

I taka jest właśnie logika listy produktów DoWOLI. Szczegółowe spisy produktów znajdują się w naszym elektronicznym Asystentcie Równowagi

zwiń

ZdroweEXTRAWszystko co odżywcze, ale może przeszkadzać w odchudzaniu. Dlatego 2 porcje na dzień.

Pewnie zdarzyło Ci się słyszeć, albo może tak mówisz o sobie: "Jem tak zdrowo, nie jem białego pieczywa, dużo kasz i ryżu, słodzę miodem, nie używam cukru, jeśli ciasto to tylko marchewkowe, a i tak tyję. Co jest ze mną nie tak???" Jeśli tak jest, prawdopodobnie odżywiasz się bardzo zdrowo, ale przyda Ci się zapanować nad tym, co zdrowe i przyczynia się do wzrostu masy ciała. To są właśnie produkty ZdroweEXTRA. Jedząc ich dużo, pewnie masz dobre wyniki badań, jesteś osobą dobrze odżywioną, bez niedoborów, ale nieposiadającą prawidłowej wagi.

czytaj więcej

ZdroweEXTRAWszystko co odżywcze, ale może przeszkadzać w odchudzaniu. Dlatego 2 porcje na dzień.

Podręcznik Metody RównowagiPewnie zdarzyło Ci się słyszeć, albo może tak mówisz o sobie: "Jem tak zdrowo, nie jem białego pieczywa, dużo kasz i ryżu, słodzę miodem, nie używam cukru, jeśli ciasto to tylko marchewkowe, a i tak tyję. Co jest ze mną nie tak???" Jeśli tak jest, prawdopodobnie odżywiasz się bardzo zdrowo, ale przyda Ci się zapanować nad tym, co zdrowe i przyczynia się do wzrostu masy ciała. To są właśnie produkty ZdroweEXTRA. Jedząc ich dużo, pewnie masz dobre wyniki badań, jesteś osobą dobrze odżywioną, bez niedoborów, ale nie koniecznie zadowoloną ze swojej wagi. W tej grupie są właśnie kasze, miód, naturalne soki, tłuste sery, orzechy, przetwory rybne i wiele innych. I dobra wiadomość - nie musisz z tego rezygnować, żeby schudnąć. Absolutnie! Ta grupa jest wręcz obowiązkowa :-)

Ale ostrożnie i ze sprytem dietetycznym. Wyobraź sobie, że chleb razowy, szczególnie jeżeli zawiera na przykład dużo nasionek słonecznika, będzie duuużo bardziej kaloryczny od zwykłego białego chleba. Będzie bardziej odżywczy, ale jeśli zjesz go za dużo, z pewnością nie schudniesz... Czy wiesz, że lody sorbetowe nie są w ogóle mniej "tuczące" od zwykłych lodów? Dlaczego? Bo nie zawierają białka, tak ważnego dla poczucia sytości, a za to mnóstwo cukru. Jedzenie sorbetów zamiast lodów mlecznych nic nie da. Wiesz, że ciasto na miodzie będzie bardziej kaloryczne i nic bardziej odżywcze od ciasta na cukrze? Jak to? Bo miód jest cięższy i przez to bardziej kaloryczny, a w temperaturze powyżej 40 stopni traci swoje właściwości odżywcze i staje się prawie zwykłym cukrem. Co nie zmienia faktu, że chleb razowy JEST zdrowszy, a ten z nasionkami szczególnie, że sorbety są mniej tłuste, a miód (byle nie upieczony) w porównaniu do cukru jest skarbnicą dobrych składników odżywczych.

Ale potrzebujemy nauczyć się korzystać z tych dobroci z pożytkiem dla swojej figury. Korzystając z naszego Asystenta Równowagi dowiesz się, jakie sery, jakie jogurty, jakie kasze i płatki są ZdroweEXTRA. Dowiesz się, czy ryby w oleju są zdrowe, czy niekoniecznie. Przyjrzeliśmy się całemu spektrum produktów zdrowych i kalorycznych, i z pomocą Asystenta Równowagi łatwo nauczysz się poruszać między nimi. Będziesz jeść zdrowo, smacznie i... odchudzająco. Zobaczysz, jak drobne zmiany wystarczą.

zwiń

MałeCoNIECOTo nas odróżnia od diet eliminacyjnych. Tu jest wszystko, co w restrykcyjnych dietach zakazane. Ale Ty nie musisz z tego rezygnować. NAPRAWDĘ i bez tabletek odchudzających!

Pierwszy raz w historii cywilizacji żyjemy tak otoczeni jedzeniem, tak tanim i niezdrowym, jak nigdy dotąd. Przetrwać w tym otoczeniu to nie lada wyczyn. Możesz przejść na ścisłą dietę i absolutnie nie dotykać niczego niezdrowego, ale jak długo wytrzymasz? Potrzebujesz metody, która pozwoli Ci żyć normalnie, pozwalać sobie na małe co nieco, ale niekoniecznie od tego tyć. Potrzebujesz wiedzy, jak poruszać się w świecie wszędobylskich ciast, hamburgerów i batoników. Z Metodą Równowagi i grupą MałeCoNIECO w końcu dasz sobie z tym radę i pokonasz otyłość.

czytaj więcej

MałeCoNIECOTo nas odróżnia od diet eliminacyjnych. Tu jest wszystko, co w restrykcyjnych dietach zakazane. Ale Ty nie musisz z tego rezygnować. NAPRAWDĘ.

Podręcznik Metody RównowagiPierwszy raz w historii cywilizacji żyjemy tak otoczeni jedzeniem, tak tanim i niezdrowym, jak nigdy dotąd. Przetrwać w tym otoczeniu jest nie lada wyczynem. Możesz przejść na ścisłą dietę i absolutnie nie dotykać niczego niezdrowego, ale jak długo wytrzymasz? Potrzebujesz metody, która pozwoli Ci żyć normalnie, pozwalać sobie na małe co nieco, ale niekoniecznie od tego tyć. Potrzebujesz wiedzy, jak poruszać się w świecie wszędobylskich ciast, hamburgerów i batoników. Z Metodą Równowagi i grupą MałeCoNIECO w końcu dasz sobie z tym radę.

Ale, skąd wiedzieć, czy od 1 szklanki coli na dzień utyję, a może już od nawet tylko pół szklanki? Czy w ogóle odchudzając się mogę pić colę? Czy ciasto tylko w niedzielę?  A co, jeśli nie wytrzymam???

Cóż, cola generalnie jest złym pomysłem, ale i to nie jest zakazane. A coś słodkiego możesz naprawdę codziennie, i dalej będziesz chudnąć. Niemożliwe? Poznaj naszych Klubowiczów, to zobaczysz.

Jeżeli tylko nie cierpisz na cukrzycę lub insulinooporność, nie musisz całkowicie rezygnować ze słodkości, słoności i tłustości. Bo te wszystkie, straaaasznie niezdrowe i tak przez nas lubiane produkty są właśnie w grupie MałeCoNIECO. Z fizycznego i odżywczego punktu widzenia są nam w ogóle niepotrzebne. Ale z psychicznego punktu widzenia, jeśli chcemy żyć normalnie w naszym cywilizowanym świecie, są nam niezbędne. A przynajmniej niektóre z nich i przynajmniej części z nas.

Czego ile stanowi porcję? Ile porcji możesz na dzień?

Ilośc porcji zależy od Twojej aktualnej masy ciała. A to, jaka ilość produktów oznacza 1 porcję, opisaliśmy dokładnie w podręczniku Metody. Tutaj precyzja w określaniu ilości jest nieco ważniejsza, ale i tak nie dajemy się zwariować i odmierzamy łakocie w bardzo uproszczony sposób. Na przykład 1 batonik, 1 pralinka, 1 duży albo 1 mały kawałek tortu, 1 hamburger, 1 gałka lodów, 30 szt. słonych paluszków, itd. Waga kuchenna jest zbędna :-) A w razie wątpliwości, Trener na spotkaniach służy pomocą.

Nie promujemy niezdrowego żywienia, wręcz przeciwnie, ale wiemy, że i tak większość z nas je te niezdrowe różności. Nauczmy się zatem je jeść mądrze! Nauczmy się sprytu dietetycznego. To jest prostsze niż myślisz, bo po 1-2 tygodniach staje się po prostu intuicyjne :-)

zwiń