Skuteczna dieta to zbilansowana diet

Skuteczna dieta to zbilansowana dieta

  

sss

Diety nie działają?Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tak naprawdę diety eliminacyjne nie działają, a już na pewno nie działają w długim terminie?

Spośród prawie wszystkich osób mających mniejszy, lub większy problem z własną wagą (odchudzaniem), cześć z nas odpuszcza problem i pozwala wadze, żeby taka była. Część żyje stosując w kółko przeróżne diety, "przepisy na odchudzanie" oferujące "zdrowe, szybkie i skuteczne" odchudzanie. Niewielu z nas należy do osób, które wiedzą, że powinny uważać na to, co jedzą i mają na to swój indywidualny skuteczny sposób, który realizują całe życie i w efekcie są po prostu szczupli. Większość z nas tylko o tym marzy…

Poznaj ofertę Klubu Równowagi >>

Diety nie działają? Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tak naprawdę diety eliminacyjne nie działają, a już na pewno nie działają w długim terminie?

Spośród prawie wszystkich osób mających mniejszy lub większy problem z własną wagą, część z nas odpuszcza problem i pozwala wadze, żeby była taka, jak chce, a część żyje od tzw. "diety do diety". Niewielu z nas należy do osób, które wiedzą, że powinny „uważać” na to, co jedzą i mają na to swój indywidualny skuteczny sposób, który realizują całe życie i w efekcie są po prostu szczupli. Większość z nas tylko o tym marzy…

Czy zatem można schudnąć bez restrykcyjnej diety i na zawsze bez pomocy ziół i tabletek odchudzających, odpuszczając sobie ćwiczenia odchudzające? Czy też już do końca życia musimy funkcjonować "od diety do diety", albo czuć się ze sobą źle?

Pytanie to ma coraz większe znaczenie w naszym kraju. Mówi się już o epidemii otyłości – wystarczy spojrzeć na ulicę, a wszystkie badania to potwierdzają. Jesteśmy na 6-7 miejscu w Europie wśród najpulchniejszych krajów, a nasze dzieci należą do najszybciej tyjących dzieci na świecie! Wybuchła też epidemia pseudo diet – wystarczy obejrzeć dowolny blok z reklamami lub włączyć Internet: super pigułki, magiczne saszetki, cudowne wyciągi, dieta 5-dniowa, 7-dniowa, wysoko coś tam, nisko coś innego, i tak dalej, bez końca.

Ta epidemia to świetna wiadomość dla producentów suplementów odchudzania (które według wszelkich badań nie działają, a mimo tego i tak je kupujemy w nadziei, że jednak…). To bardzo zła wiadomość na NFZu i fatalna dla nas, którzy sami mamy nadmierne kilogramy. Dlaczego? Przecież mając taki wybór cudownych "diet" i cudownych suplementów, powiecie, każdy może wybrać coś dla siebie. Ktoś lubi mięso, ktoś owoce, ktoś kapustę, ktoś pigułki…

Ale sami wiecie, że to nie działa na odchudzanie. Czy Ty byłaś czy byłeś kiedyś na tzw. "diecie"? A może kilka razy? Na czym ona polegała - "mniej jeść" - czy tak? I co, możesz mówić o sukcesie? Czy fakt, że Ty sama czy sam doświadczyłeś, że w długim terminie eliminacyjne "diety" nie działają, i fakt, że tego samego doświadczyła większość Twoich koleżanek, kolegów, Twoja siostra i matka, czy to nie jest wystarczający dowód, żeby stwierdzić, że te pseudo diety nie działają? Mamy ciągle nadzieję, że któraś zadziała, czekamy na cud, ale on nie nadchodzi… Dlaczego - bo dieta to sposób prawidłowego odżywiania organizmu zgodny z jego potrzebami, a nie maksymalne ograniczanie kalorii.

Badania niemieckie potwierdzają, że ilość osób otyłych jest wprost proporcjonalna do ilości dietetyków w danym regionie. I to niestety nie dlatego, że dietetycy pojawiają się na rynku jako odpowiedź na zapotrzebowanie, ale dlatego, że to właśnie dietetycy produkują coraz grubszych klientów. Przebadano setki osób i stwierdzono, że badane osoby przed wizytami u dietetyków były szczupłe lub miały tylko lekką nadwagę. Po stosowaniu eliminacyjnych diet przepisanych przez dietetyków, (traktujących często swoją pracę najpierw jako sposób zarabiania, a nie jako pomoc ludziom) chcąc zgubić tylko kilka kilogramów, stały się otyłe. Teraz mają już po kilkadziesiąt kilogramów za dużo. 

Podsumowujac należy zatem powiedzieć, że proste ograniczanie spożycia nie przyczynia się do chudniecia, a przeciwnie może powodować obniżenie metabolizmu, przestawienie organizmu na tryb "magazynowania składników odżywczych" co często paradoksalnie przyczynia się do wzrostu wagi ciała, przy jednoczesnym niedożywieniu organizmu. Właściwą drogą do odzyskania poprawnej masy ciała jest tylko prawidłowe zbilansowane odżywianie, które umożliwia dobre funkcjonowanie organizmu i w sferze fizycznej i psychicznej.

Poznaj ofertę Klubu Równowagi >>

zwiń

Sposób na życie bez restrykcyjnej diety i bez efektu jo-jo. Czy to możliwe? Czy można jeść NAPRAWDĘ wszystko i chudnąć? Poznaj nasz przepis na skuteczne odchudzanie!Co robimy inaczej w Klubie Równowagi?

Myślałeś, że najlepsze na odchudzanie jest ścisła dieta? W Klubie Równowagi stosujemy Metodę Równowagi, w której nie ma żadnego produktu zakazanego. Nawet chipsy z piwem, czy wizyta w barze fast food nie są złamaniem zasad. Nie ma problemu z nie myśleniem o różowym słoniu, bo tego słonia po prostu nie ma. Dzięki temu wszystkie produkty żywnościowe są dozwolone, nie ma dobrego i złego jedzenia. Nie ma jedzenia, po którym powinnaś mieć wyrzuty sumienia...

Poznaj ofertę Klubu Równowagi >>

Sposób na życie bez restrykcyjnej diety i bez efektu jo-jo. Czy to możliwe? Czy można jeść NAPRAWDĘ wszystko i chudnąć?Co robimy inaczej w Klubie Równowagi?

Bez restrykcyjnej diety i bez jo-jo?

W Klubie Równowagi stosujemy Metodę Równowagi, w której nie ma żadnego produktu zakazanego. Zapomnij również o ćwiczeniach odchudzających. Nawet chipsy z piwem czy wizyta w barze fast food nie są złamaniem zasad. Nie ma problemu z nie myśleniem o różowym słoniu, bo tego słonia po prostu nie ma. Dzięki temu wszystkie produkty żywnościowe są dozwolone, nie ma dobrego i złego jedzenia. Nie ma jedzenia, po którym powinnaś mieć wyrzuty sumienia. Nie ma niczego, co powodowałoby opisane powyżej napięcie. W ogóle nie zużywasz swojej energii na zakazy.

Zamiast tego koncentrujemy się produktach najlepszych dla Ciebie. Jest to bardzo bogata grupa produktów, nazwana DoWOLI. Zwykłe, zdrowe, sycące i odżywcze produkty, niedrogie i dostępne wszędzie. I wszystkie te produkty możemy jeść w ilościach właśnie DoWOLI.

Jest też druga grupa produktów, ZdroweEXTRA. Są to wszystkie wartościowe produkty, ale bardziej kaloryczne. I ostatnia grupa to MałeCoNIECO. To wszystkie produkty, których w epoce mamutów nie było, to produkty z biologicznego punktu widzenia zupełnie nam zbędne do życia. Jednak z psychologicznego punktu widzenia, są one dla części z nas niezastąpione.

Daj sobie szansę!

My, jako dorośli ludzie, nie chcemy, aby ktoś nas łapał za rękę i mówił „Nie wolno”, trzymaj się zestawu ćwiczeń odchudzających. I to odróżnia Metodę Równowagi od diet eliminacyjnych - zakazujących spożywania części produktów. Brak zakazów, brak traktowania jakiegokolwiek jedzenia jako „złe” jedzenie. Bo najlepiej smakuje zakazany owoc. Kiedy już nie jest zakazany, to nie ciągnie nas tak bardzo…

Przychodzi do nas, do Klubu wiele osób, które widząc tę metodę, nie może uwierzyć, jak to jest możliwe, że jedząc tyle różnych rzeczy bez ograniczeń, i jeszcze mogąc sobie pozwolić na MałeCoNIECO, można schudnąć. Ale nawet niedowiarki chudną. To nie cud. Metoda opiera się po prostu na zbilansowanym odżywianiu, tak aby nasz mózg koncentrował się na tym co korzystne i to w przyjemny sposób. Co na odchudzanie? Brak zakazów, brak napięcia, pełen szacunek dla wyborów każdego z nas i cała energia idzie w stronę korzystnych produktów. Nagle, bez walki ze sobą wybieramy naturalnie to, co dla nas lepsze. A efekty pojawiają się praktycznie od razu.

I są to efekty, które zostaną z nami do końca życia. Metoda Równowagi, po krótkim przyswojeniu sprowadza się do zwracania uwagi, czy nie jemy za mało produktów DoWOLI i ile porcji ZdrowegoEXTRA i MałegoCoNIECO mamy już dziś na koncie. Nagle zdrowe odżywianie staje się dziecinnie łatwe, przestawia się na nie cała rodzina, nie musisz gotować osobno dla męża czy dzieci.

Smaczny sukces

Z Metodą Równowagi wydajesz mniej pieniędzy na jedzenie, masz więcej energii, nie jesteś niewolnikiem restrykcyjnej diety i, oczywiście, odzyskujesz upragnioną sylwetkę. Nigdy nie chodzisz głodna czy głodny. Zamiast wyrzeczeń, robi się z tego ekscytująca przygoda i chcesz innym opowiadać o skutecznej Metodzie odchudzania.
 
Na początku możesz mieć pokusy, aby dostać rozpisaną "kompletną dietę", bo nie wiesz, jak się w tym wszystkim poruszać. Jeżeli masz taką potrzebę, możesz skorzystać z bogatego menu gotowych całodziennych jadłospisów i przepisów na pyszne potrawy. Znajdziesz u nas schabowego, gołąbki, mielone, spaghetti, sernik, szarlotkę, itd., a wszystko w nieco przerobionej wersji, tak aby jak najwięcej było w grupie DoWOLI. Nie uwierzysz, jak sycący, tani, prosty i szybki do wykonania może być przepyszny obiad dla całej rodziny. Kociołek Wieprzowy, Zdrowy Schabowy, Mięsne Kofty, Zamiast Frytek, Owocowe Brulee, Pannacota z Kardamonem… Inspiracjom nie ma końca. A nasi Klubowicze cały czas wymyślają własne przepisy, zainspirowani Metodą. Nadziewany Bakłażan, Sajgonki, Torcik Niebylejaki. To nie brzmi jak dieta, prawda?

W Klubie Równowagi (a także dzięki elektronicznemu trenerowi Asystent Równowagi) odzyskujesz upragnioną sylwetkę bez stosowania restrykcyjnej diety, bez stosowania intensywanych ćwiczeń odchudzających i na zawsze. Zapraszamy na skuteczne odchudzanie!

Poznaj ofertę Klubu Równowagi >>

zwiń

Zmieniamy nawykiMetoda Równowagi to nie dieta. Tu, po zakończeniu programu masz wyrobione nowe, zdrowe nawyki, i dzięki temu nie wracasz do pierwotnej wagi. Szybkie i skuteczne odchudzanie!

Co na odchudzanie jest najlepsze? Dzięki nam nauczysz sie rozpoznawać własne nawyki, które są zgubne, a z których pewnie do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy i stworzysz własną dietę. W łatwy sposób zmienisz je na korzystne dla Ciebie. Będzie to odkrywcze i zaskakująco skuteczne zdrowe odchudzanie. Czy jesteś typem podjadacza? Jesz tzw. fastfoody w biegu albo wręcz w samochodzie?

Poznaj ofertę Klubu Równowagi >>

Zmieniamy nawykiMetoda Równowagi to nie "czasowa dieta". Tu, po zakończeniu programu masz wyrobione nowe, zdrowe nawyki, i dzięki temu nie wracasz do pierwotnej wagi.

Nawyki żywieniowe

Nauczysz się rozpoznawać własne nawyki, które są zgubne, a z których pewnie do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy. W łatwy sposób zmienisz je na korzystne dla Ciebie. Będzie to odkrywcze i zaskakująco skuteczne. Co najważniejsze - niepotrzebny Ci będzie zestaw intensywnych ćwiczeń odchudzających. Czy jesteś typem podjadacza? Jesz tzw. fastfoody w biegu albo wręcz w samochodzie? A może uwielbiasz niekończące się biesiady w restauracji albo obfite kolacje z rodziną w domu? Czy jesz 1-2 razy dziennie, za to naprawdę dużo na raz? A może spędzasz bardzo dużo czasu w kuchni, ciągle podjadasz i nie jesz w ogóle żadnego konkretnego posiłku w ciągu dnia? Żywisz sią głównie słodyczami, czy raczej tłustymi „konkretami”? Ćwiczysz regularnie, czy też nawet nie zdarza Ci się pójść na spacer? Robisz to wszystko, ale nie jest to dobre na odchudzanie? W podręczniku Metody Równowagi znajdziesz przykłady korzystnych zachowań charakterystycznie pogrupowane. Trener (lub elektroniczny Asystent) pomoże Ci wybrać te z nich, które przyniosą najwięcej korzyści, a zarazem będą niezbyt trudne do wprowadzenia. Nie idź na łatwiznę, ale i nie rzucaj się na głęboką wodą. Jeżeli jadasz głównie w domu, nie wybieraj zmian związanych z restauracją. Jeśli od dziecka słodzisz 3 łyżeczki, nie decyduj się od razu na zero, tylko wybierz 1,5 łyżeczki.

Ćwicz ile chcesz i możesz

Stosując METODĘ RÓWNOWAGI, z pewnością osiągniesz efekty, nawet nie zwiększając swojej aktywności fizycznej. Ale więcej ruchu to szybsze efekty i cała masa plusów dla Twojego zdrowia. Naprawdę, niewiele trzeba zmienić, żeby ruszać się więcej. Przez RUCH rozumiemy wszystko, co jest co najmniej takim wysiłkiem, jak energiczny spacer. A zatem, właśnie spacer, nordic walking, jazda na rowerze, pływanie, wszelkie formy sportu, przy których choć trochę się spocisz, ale również energiczne sprzątanie, praca w ogródku, czy bieganie po domu za raczkującym dzieckiem. Nie potrzebne Ci są wszelkiego rodzaju zestawy ćwiczeń odchudzających. Trener pomoże Ci określić Twój poziom aktywności i znaleźć sposób, który Tobie będzie odpowiadał, aby ten poziom zwiększyć. Nawet, jeśli teraz uważasz, że nie cierpisz ruchu, zobaczysz, że aktywność fizyczna stanie się rutyną Twojego codziennego dnia. Właśnie dlatego, że to Ty będziesz wybierać co, kiedy, z kim i ile będziesz się ruszać.

Wizualizuj

Wykorzystaj siłę swojego umysłu. Badania i obserwacje ludzi sukcesu potwierdzają, ze wszyscy oni wytworzyli mentalny obraz siebie takimi, jakimi będą osiągnąwszy cel, zanim jeszcze ten cel osiągnęli. Zobacz oczyma wyobraźni swoją wymarzoną sylwetkę i noś ten obraz ze sobą. Aby technika automotywacji była skuteczna, składa się z uspokojenia (najważniejszy jest oddech), samoakceptacji (wiesz, ze masz wady... ale nie koncentrujesz się na nich... pracujesz nad nimi.... dzięki temu masz poczucie, ze o siebie dbasz, koncentrujesz się na tym, co u Ciebie piękne...), realnego i szczerego obrazu siebie teraz oraz żywego obrazu siebie po osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Taką wizualizację nauczy Cię przeprowadzać Trener, a tekst wizualizacji znajdziesz w Podręczniku Metody lub odsłuchasz w Twoim telefonie bo przypomni Ci o tym Asystent Równowagi.

Poznaj ofertę Klubu Równowagi >>

zwiń