Tu są wszystkie odżywcze i zdrowe produkty, które przyczyniają się do zmniejszania masy ciała. Bez obaw, to nie tylko sałata i chuda ryba. Zdziwisz się, jak wiele różnych rzeczy można, a nawet należy jeść bezkarnie. Uwaga: wszystkie owoce (nawe banany i winogrona), wszystkie warzywa (jedynie za wyjątkiem ziemniaków i kukurydzy), większość mięs (nawet np. pieczony schab), prawie wszystkie ryby (tak, nawet łosoś), mleko, jogurty i wiele innych. Naprawdę do woli? Tak! :-)

Będąc na diecie, zmuszamy się do odmierzania dokładnych ilości nawet bardzo niskokalorycznych produktów. 1 a nie 2 plasterki chudej wędliny. Ale to nie ma sensu, bo po diecie, albo kiedy nie wytrzymasz i ją przerwisz, "rzuczasz się" na duuuuuużo bardziej kaloryczne potrawy. Gdzie tu równowaga? Dlatego w Metodzie Równowagi nie przejmujemy się z taką aptekarską dokładnością tym, co jest zdrowe, odżywcze i w dodatku tak nas nasyci, że na pewno przyczyni się do chudnięcia. I nie tylko o kaloryczność tu chodzi. Na przykład jajka. W Metodzie Równowagi są w Grupie DoWOLI. Dlaczego? Ponieważ są badania, a i my, Klubowicze, wiemy z dośwaidczenia, że 2-3 jajka na śniadanie zmniejszają ilość zjedzonych kalorii później w ciągu dnia. Jajka tak sycą. A co z cholesterolem? Cóż, są badania, że osoby jedzące powyżej 4 jajek na tydzień mają niższy poziom cholesterolu od osób jedzących 4 jajka i mniej na tydzień. Naukowcy co rusz zmieniają zdanie, ale my bazujemy na własnych doświadczeniach. Nie każdy Klubowicz je jajka, ale każdy zastanowił się nad tym, jak się po nich czuje. I większości z nas pomagają one chudnąć.

Poza tym, zwracamy uwagę na ilość białka. Nie, to nie jest dieta wysokobiałkowa, spokojnie. Ale główny posiłek, w którym zabrakło białka, powoduje, że szybko czujemy się głodni, tacy... niedojedzeni. I o to też dbamy w Metodzie Równowagi. Żeby po prostu nie chodzić głodnym. Ta Metoda to nie restrykcyjna dieta, tylko sposób zbilansowanego odżywiania, który jest smaczny i przyjemny, a przy tym gwarantuje chudnięcie, bo bierzemy pod uwagę i rozum i metabolizm.

I taka jest właśnie logika listy produktów DoWOLI.