Zmieniamy nawyki

Metod Równowagi to nie dieta. Tu po zakończeniu programumasz wyrobione nowe, zdrowe nawyki, i dzięki temu ni wracasz do pierwotnej wagi.

Nawyki żywieniowe

 

Nauczysz sie rozpoznawać własne nawyki, które są zgubne, a z których pewnie do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy. W łatwy sposób zmienisz je na korzystne dla Ciebie. Będzie to odkrywcze i zaskakujco skuteczne. Czy jesteś typem podjadacza? Jesz tzw. fastfoody w biegu albo wręcz w samochodzie? A może uwielbiasz niekonczące się biesiady w restauracji albo obfite kolacje z rodziną w domu? Czy jesz 1-2 razy dziennie, za to naprawdą duąo na raz? A może spędzasz bardzo dużo czasu w kuchni, ciągle podjadasz i nie jesz w ogóle żadnego konkretnego posiłku w ciagu dnia? Żywisz sie głównie słodyczami, czy raczej tłustymi „konkretami”? Ćwiczysz regularnie, czy tez nawet nie zdarza Ci sie pójsc na spacer? W podręczniku Metody Równowagi znajdziesz przykłady korzystnych zachowań charakterystycznie pogrupowane. Trener pomoże Ci wybrać te z nich, które przyniosą najwięcej korzyści, a zarazem będa niezbyt trudne do wprowadzenia. Nie idź na łatwiznę, ale i nie rzucaj się na głęboką wode. Jezeli jadasz głównie w domu, nie wybieraj zmian zwiazanych z restauracja. Jesli od dziecka słodzisz 3 łyzeczki, nie decyduj się od razu na zero, tylko wybierz 1,5 łyżeczki.

Ćwicz ile i jeśli chcesz

Stosując METODE RÓWNOWAGI, z pewnościa osiągniesz sukces, nawet nie zwiększając swojej aktywności fizycznej. Ale więcej ruchu to szybsze efekty i cała masa plusów dla Twojego zdrowia. Naprawdę niewiele trzeba zmienić, żeby ruszać sie więcej. Przez RUCH rozumiemy wszystko, co jest co najmniej takim wysiłkiem, jak energiczny spacer. A zatem, własnie spacer, nordic walking, jazda na rowerze, pływanie, wszelkie formy sportu, przy których choć trochę się spocisz, ale również energiczne sprzatanie, szybkie zakupy, praca w ogródku, czy bieganie po domu za raczkującym dzieckiem. Trener pomoże Ci określić Twój poziom aktywności i znaleźć sposób, który Tobie będzie odpowiadał, aby ten poziom zwiększyć. Nawet, jeśli teraz uważasz, że nie cierpisz ruchu, zobaczysz, że aktywność fizyczna stanie się rutyną Twojego codziennego dnia. Właśnie dlaetgo, że to Ty będziesz wybierać co, kiedy i ile będziesz się ruszać.

Wizualizuj

Wykorzystaj siłe swojego umysłu. Badania i obserwacje ludzi sukcesu potwierdzaja, ze wszyscy oni wytworzyli mentalny obraz siebie takimi, jakimi beda osiagnawszy cel, zanim jeszcze ten cel osiagneli. Zobacz oczyma wyobrazni swoja wymarzona sylwetke i nos ten obraz ze soba. Aby technika automotywacji była skuteczna, składa się z uspokojenia (najważniejszy jest oddech), samoakceptacji (wiesz, ze masz wady... ale nie koncentrujesz sie na nich... pracujesz nad nimi.... dzięki temu masz poczucie, ze o siebie dbasz, koncentrujesz sie na tym, co u Ciebie piękne...), realnego i szczerego obrazu siebie teraz oraz żywego obrazu siebie po osiagnięciu wymarzonej sylwetki. Taką wizualizację nauczy Cię przeprowadzać Trener, a tekst wizualizacji znajdziesz w Podręczniku Metody.