Anna Szczypek

Psychodietetyk (SWPS), weteran diet, twórca Metody Równowagi Metabolicznej i założycielka Klubu Równowagi

Urodzona jako pulchny bobas, praktycznie od urodzenia za decyzją lekarzy, na diecie. Do trzydziestego roku życia bezskutecznie poszukująca swojego miejsca na ziemi, zmieniająca miejsca zamieszkania, pracę, mająca niestabilna sytuację rodzinną, w końcu zrozumiała, że jej życiowe perypetie w niezwykle dużym stopniu wynikały z nadwagi jakże ogromnie zatruwającej codzienne życie i rzutującej na wszelkie decyzje i wybory. Po skończeniu 30 lat i urodzeniu 2 dzieci Anna weszła w nowy etap w życiu i zrozumiała to wszystko. Zaczęła zgłębiać tajniki diet i psychologii, ale tym razem nie jako ich ofiara, lecz zwycięzca. Będąc osobą, która, niezależnie od wszelkich problemów z nadwagą, po prostu uwielbiała jedzenie, opracowała własną Metodę Równowagi Metabolicznej. Tak nauczyła się komponować posiłki, żeby w ogóle nie czuć się na diecie, niczego sobie nie zakazywać, jeść dużo, pysznie, mieć w menu miejsce na ciacho, czekoladę, czy lampkę wina, a jednocześnie chudnąć. I okazało się, że można!

Następnie odbyła studia psychodietetyczne, uporządkowujące całą jej wiedzę i potwierdzającą trafność opracowanej Metody. Tam jej Metoda otrzymała wyróżnienie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej Metody, Anna stworzyła Klub Równowagi – system współpracy z Trenerami Wsparcia w Odchudzaniu, którzy uczą Metody i prowadzą spotkania Grup Motywacyjnych. Klub dynamicznie rozrasta się w całej Polsce i dzięki coraz większej liczbie Trenerów, coraz więcej osób może zapoznać się z Metodą Równowagi Metabolicznej.

Anna Szczypek opisała Metodę w Podręczniku Metody, wydaje kolejne książki z przepisami według Metody, napisała książkę „Kolejna dieta… I co dalej?”, szkoli Trenerów, sama prowadzi Grupy Motywacyjne i indywidualne konsultacje. Prowadzi bloga Ania w Równowadze

Maciej Kasperski

Inżynier projektant systemów informatycznych, przedsiębiorca o wieloletnim stażu, certyfikowany trener biznesu, rozwoju osobistego i przywództwa. Po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej krótko był dziennikarzem zajmującym się popularyzacją informatyki, po czym praktycznie przez całe życie prowadził i prowadzi kolejne własne firmy w kilku różnych branżach. Na początku był to import i sprzedaż komputerów, potem firma produkcyjno-handlowa o szerokim profilu działalności. Przeżył  bardzo poważny wypadek samochodowy i długą rekonwalescencję, co spowodowało głęboką refleksję nad wartością życia, oraz wagi wyborów i osiągania zamierzeń. Po powrocie do zdrowia najpierw był niezależnym konsultantem i wykonawcą systemów informatycznych, a potem odniósł znaczny sukces w marketingu sieciowym. Następnie przez szereg lat był rzeczoznawcą w branży logistyczno-transportowej i ubezpieczeniach.

Ukończył szereg szkoleń z biznesu, marketingu internetowego i rozwoju osobistego, w tym Network21 oraz Quantum Leap T. Harva Ekera. Z zamiłowaniem uprawiający narciarstwo i żeglarstwo morskie.

W Klubie Równowagi odpowiada za jego model biznesowy i marketing.    

 

Jarosław Potapczuk

Przedsiębiorca z ponad 20 letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania w wielu branżach oraz firmach państwowych i prywatnych. Wielokrotnie pełnił rolę kierownika projektu w przedsięwzięciach głównie z dziedzin: marketingu, projektów internetowych, finansów, handlu, logistyki, mediów, działalności pożytku publicznego. Twórca i były dyrektor Organizacji Pożytku Publicznego CCHW Solidarni. Inicjator i kierownik kilku projektów realizowanych z dofinansowaniem z EFRR w ramach POIG 8.1. Dyplom SGH w zakresie Marketingu internetowego, dyplom Akademii Podlaskiej magistra Pedagogiki, certyfikat Menedżera Projektu PRINCE i IPMA. Uczestniczył i prowadził wiele specjalistycznych kursów i szkoleń z zakresu marketingu oraz stosowania narzędzi internetowych w działalności przedsiębiorstw i organizacji społecznych. Wolontariusz Fundacji Jeden Drugiemu, kierownik projektu Pomocy Wzajemnej realizowanego przez FJD we współpracy z portalem KtoPomoże.pl. W Klubie Równowagi zajmuje się pozyskaniem środków unijnych w ramach POIG 8.1. i wdrażaniem projektu "Asystent" - mobilnej aplikacji komputerowej wspomagającej zmianę nawyków żywieniowych poprzez system "motywatorów" i "przypominaczy". Aplikacja będzie uruchomiona w roku 2015.